A mennyezetfűtés rendszerlemez paraméterei

A mennyezetfűtés rendszerlemez a száraz technológiás, gipszkartonos rendszer panel egysége, melybe 10cm-es távolsággal fektethető a fűtésért/hűtésért felelős csővezeték. Anyaga fém lemez, mérete 40×100 cm, amelybe 10 cm távolságra hornyokat martak. Ezekbe a hornyokba lehet fektetni a különböző átmérőjű csöveket, amelyekben a rendszerben lévő víz kering. A mennyezetfűtés rendszerlemez vásárlásakor legyünk figyelemmel arra, hogy milyen átmérőjű csőhöz készült, ugyanis csak a  megfelelő méretű cső fog egy egyszerű mozdulattal történő bepattintással, tökéletesen illeszkedni a kis mélyedésekbe. A ZIMENT webshopjában kapható 10 mm x 1,3 mm, valamint 12 mm x 1,3 mm csőhöz készült mennyezetfűtés rendszerlemez is.

A mennyezetfűtés rendszerlemez szerelése, és a fűtési rendszer kialakítása

Mennyezetfűtés telepítése lehetséges újépítésű ingatlanokban, de szavazhatunk rá akkor is, ha modernizálnánk a meglévő fűtési rendszerünket. Mielőtt nekiállunk a mennyezetfűtéshez szükséges dolgok beszerzésének, gondoljuk át a következőket. Milyen födémmel készült az ingatlan? Ha szükséges, akkor szigeteljük le a plafont a lakótér felől is, és ne feledkezzünk meg a szigetelésre párazáró fóliát is feltenni. Figyeljünk oda fólia széleinek illesztésénél, mert tökéletesnek kell lennie. Ami pedig a legfontosabb, hogy pontosan kiszámoljuk, mennyi panelre lesz szükségünk, vagyis mennyi a hőszükséglet. Ha ezekkel megvagyunk, már szerelhetjük is fel a tartószerkezetet, amelyre a mennyezetfűtés rendszerlemez kerül. A mennyezetfűtés rendszerlemez panelekbe könnyedén betekerhetjük a megfelelő méretű oxigén diffúzió ellen védett PE többrétegű műanyag csövet. Az illesztéseknél sem kell aggónunk, hiszen a csövek egy egyszerű kéziszerszám segítségével egyszerűen és tökéletes tömítettség mellett egymásba illeszthetők. Mielőtt a végleges gipszkarton takarást megkapná a mennyezetfűtésünk, feltétlenül végezzünk nyomáspróbát!

Hol alkalmazhatunk mennyezetfűtést?

Mennyezetfűtést gyakorlatilag bármikor, szinte bárhová telepíthetünk. Új építésű ingatlanok esetén egyre gyakrabban választják a hagyományos hőleadók helyett a felületfűtés technológiáját, és mennyezet-, fal-, illetve padlófűtéssel oldják meg a helyiségek fűtését és hűtését. A mennyezetfűtés rendszerlemez gyakorlatilag hőtükörként is működik, így nem csak a klasszikus mennyezetre érdemes felszerelni, hanem tetőterekben is jó szolgálatot tehet. Főleg akkor, ha helytakarékos és alacsony energiafelhasználású fűtésrendszert álmodtunk meg magunknak. Könnyűszerkezetes épületek tartószerkezete is tökéletesen alkalmas arra, hogy mennyezetfűtés rendszerlemez kerüljön rá. Gyakorlatilag tehát nincs kizáró ok, csak alapos és átgondolt tervezésre van szükség. Falfűtéssel és/vagy padlófűtéssel kiegészülve kellemes hőérzetet biztosíthatunk minden helyiségben, ezzel a modern rendszerrel, amely 18 és 40°C közti hőmérsékletű vízzel üzemeltethető.

Amit mindenki szeret a mennyezetfűtésben

A fentről sugárzó hő kellemes hőérzetet biztosít, amely messze megelőzi a radiátoros rendszereket. Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy mennyezetfűtés rendszerlemez rettentő egyszerűen telepíthető, és hihetetlenül gyors szerelést tesz lehetővé. Pozitív hatásai mellett eltörpülni látszik, de ne feledkezzünk meg arról a tényről sem, hogy a mennyezetfűtés úgy szolgálja a kényelmünket – télen fűti, nyáron pedig hűti a lakótereinket -, hogy közben tökéletesen láthatatlan marad a gipszkarton álmennyezet mögött.